úterý 1. listopadu 2016

Byla jsem opravdu nadšená, když mi přišla nabídka zrecenzovat aplikaci, kterou za chviličku představím. Je totiž jako dělaná pro mě. Pro holku, kterou babička v deseti letech nabádala, aby nikdy nechodila sama po nocích venku. Ano, říkali nám to všem. Někomu to jen tak prolétlo hlavou a zase to vyletělo, někomu to ale zůstalo - včetně mě.
Často se v mé hlavě odehrávaly po setmění různé scénáře, kdy to zrovna nedopadlo dobře...
Proto jsem uvítala tuhle SOS appku.


A o co jde?
V momentu, kdy zapnete aplikaci (a nezbytnou lokalizaci pohybu) budete pod dohledem lidí, kteří se o vás postarají v momentu, kdy spustíte poplach. Poplach spustíte jednoduchým zatřesením telefonu. V centru se zobrazí vaše poloha a video záznam, který telefon automaticky pořídí.
Zpráva o nebezpečí se také rozešle smskou a na e-mail vašim kontaktům, které zadáte v menu aplikace.
Operátoři ve středisku vám zajistí pomoc jedné či více složek integrovaného záchranného systému, a nebo budou dále spolupracovat s vašimi nouzovými kontakty.


Pokud se stane, že omylem zatřesete telefonem, a přitom se nic neděje, budete požádáni o zadání vašeho bezpečnostního kódu. 
Kdybyste ale k tomu byli donuceni případným útočníkem, stačí jednoduše vyťukat PIN 9999. Je to tedy signál, že jste ve velmi vážném nebezpečí. 

Režimy
V aplikaci lze nastavit různé režimy - v tuto chvíli se jedná o režim CESTA a SCHŮZKA. 
Kdykoliv jdete na neznámé místo, nebo se jdete setkat s neznámými lidmi, použijte jeden z příslušných režimů. 
Zadáte čas, dokdy se zdržíte (můžete ho kdykoli ukončit a nebo prodloužit), poté zadáte kde budete a s kým.
Po vypršeném čase se automaticky spustí alarm.
Vaše časté cesty si navíc můžete uložit. 
Speciálnějším režimem je režim KOLAPS, který je šikovný zejména pro osoby s nízkým tlakem, se srdečními chorobami, pro osoby vyššího věku apod. 
Jedná se o to, že aplikace spustí alarm, když se ve stanoveném čase telefon nezaznamená žádný pohyb. Nezapomeňte také vyplnit další údaje, jako je například vaše anamnéza, či biologické detaily...


Můžete se také šikovně vyhnout nebezpečným zónám, například zatopeným oblastem. 

Druhy poplachu
Aplikace má také několik druhů poplachu: skrytý - útočník ani nepostřehne, že jste nějaký poplach vyvolali a poplach zastašující, kdy se společně s poplachem spustí hlasitý alarm, a vy se tak nemusíte spoléhat na své hlasivky. 

Pro koho aplikace je?
Nebudeme si nalhávat, aplikace je pro všechny. I pro muže - ano, přiznejme si to. Každý se občas cítí nejistě, takže je dobré nějakou takovou aplikaci mít při sobě. 
I o svých dětech se můžete bezproblémově dozvědět, aniž byste zvedli telefon - pokud nastavíte profil cesta, automaticky dostanete zprávu, když dorazí do cíle.

PLUSY:

• Aplikace je mezinárodní, tedy jí můžete využívat, ať jste kdekoliv
• Další spolupráce s vašimi nouzovými kontakty
• Nastavení různých režimů a druhů poplachů
• Varování před nebezpečnými zónami
• Funkce kolaps
• Snadné ovládání

MÍNUSY:
• Celá aplikace je napůl v angličtině
• Poněkud vyšší cena
• Když zadáte nouzový kontakt - číslu přijde SMS, že jste si ho přidali - tudíž je dobré předem informovat rodinné příslušníky (nebo koholiv jiného), protože člověk občas tu SMS jen přelétne a když zachytí slovo NOUZE, může začít hned plašit...

CENA 
1 uživatel: 230,-/měsíc
2 uživatelé: 390,-/měsíc
3 uživatelé: 535,-/měsíc
4 uživatelé: 645,-/měsíc

Prvních 30 dní zdarma, takže aplikaci můžete bez obav vyzkoušet, s možností služby kdykoli vypovědět.


Klikněte na obrázek pro větší zobrazení

Více se dozvíte na webovkách pomoci v nebezpečí.

Appka byla hlavně používána během Mezinárodního festivalu studentských filmů a i když se nic nestalo, bylo fajn vědět, že jsem v bezpečí i kdyby se fakt něco dělo.

*článek je sponzorovaný, nicméně všechny myšlenky a názory jsou čistě mé*

3 komentářů

Jsem docela překvapená, že něco takového existuje. Vzhledem k tomu, že vlastním trochu méně kvalitní telefon moje gps a určování polohy je hodně problematické. :D Každopádně si myslím, že pro rušná a nebezpečná místa je tato aplikace skvělá. :)

REPLY

Hele :D.. Máme stejnej problém - když se mám dostat v Praze z bodu A do bodu B trvá to 3 hodiny (namísto 30 minut) :D.. Nevím, čím je to ovlivněno, ale ta aplikace to trackovala dobře :)

REPLY

Zajímavé, že něco takového existuje a nepřekvapuje mě ani ta cena, ale přesto je to pro mě, jako pro studentu příliš náročné. Ale díky za tip! :)

Gabux

REPLY

Děkuji za každý komentář :). Jste skvělí ♥

Ginger Jannie . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates