neděle 18. září 2016

Zdroj
Kolikrát řekneme na konci vztahu tu větu? Budeme kamarádi? A stejně nikdy kamarádi nejste. Na ulici se skoro nepozdravíte, nenapíšete si, jak je rok dlouhej. Já tu větu vnímám spíše jako formalitu, otázku, na kterou se neodpovídá jinak, než ano.

Byla jsem překvapená, že tahle věta u mého bývalého platí. Rozchod byl jaksi rozhodnut v klidu (emoce jsme si asi každý nechali na doma) a padla i ta osudná fráze. Samozřejmě jsem na ní kývla a neočekávala jsem nic převratnýho. Možná pár smsek ze začátku a víc nic.
Ale už jsou to asi tři měsíce a my si pořád sem tam napíšem - jasně, nepíšem si každou půl hodinu, to bysme se k sobě mohli směle vrátit :D.
Zdroj
Tuhle kamarádskou idylu (která je mi naprosto cizí, musím se přiznat...) nám kazí naši rodiče (nechápu...).
Když jsme se rozešli a já to oznámila mámě, byla z toho ještě víc špatná, než já! A to prosím jsem s ním chodila JÁ, ne ONA. Pořád mi do hlavy hučela, jak jí to strašně štve, a že byl strašně hodnej. To říká o každým. (Ale nebylo jich hodně, jasný :D?) A když jí to jako řeknu, že to říká o každým, ohradí se, že to není pravda -_-.
Takže když jsem jí poprvý od rozchodu řekla, že s ním jdu ven, rozšířily se jí oči radostí a už zas začala, že se stejně dáme dohromady. Ne, maminko, nedáme se dohromady. Už ne.
Smál se, když jsem mu to řekla, co se děje. A řekl, že u něj je to to samý, akorát to není tak intenzivní, jako u mě. Takže od tý doby to z pochopitelných důvodů tajím, ale jsem neskutečně vděčná za to, že kamarádi jsme :).

A co vy? 
Je pro vás otázka "Budeme kamarádi?" hezkým ukončením vztahu nebo závazek? 


4 komentářů

No to je každopádne zapeklitá situace. Ja som mala jeden rozchod po pol roku a túto vetu som položila ja. Súhlasil, najprv sme sa kamarátili, ale z jeho strany sa to obrátilo na nenávidť voči mne. Ale teraz sa vieme porozprávať pretože je to viac ako 10 mesiacov už.
Moji rodičia to tiež prežívali horsie ako ja :D.
Je obdivuhodné že sa viete kamatátiť aj po tom všetkom :) pre mňa je to skôr len porozchodová fráza

REPLY

To je mi líto, že tě začal nenávidět :/. Asi to byl ukazatel, že jsou pro něj ještě věci těžký v tomhle směru. Ale teď už to zase je dobrý, to je fajn :). Asi k tobě ještě něco cítil a nenávistí k tobě to projevoval...
:D Takže nejsem sama? Jupí :D.
Pro mě to taky byla jen porozchodová fráze, ale on jí fakt dodržel a tudíž já nemám problém se s ním kamarádit :).

REPLY

Zo všetkých vzťahov mi jediný, kde táto otázka pri rozchode padla, neostal ako priateľský a odvtedy sme neboli veľmi v kontakte, hoci nie sme v zlom. S ostatnými tiež nemáme častý kontakt, ale dôverujem im, viem, že sa na nich môžem obrátiť, zaujímajú sa o môj život, sem tam si napíšeme, viem, že sú šťastní (jeden ženatý a druhý, no, čakám na zásnuby :D), ja som takisto v dlhodobom vzťahu, aj chalani si medzi sebou rozumejú, s jedným smme obaja spolupracovali na dobrovoľníckej činnosti, a je to podľa mňa v poriadku. Treba ale na tom trochu pracovať, usporiadať si myšlienky, odpustiť si všetko, a brať ohľad na ich nové partnerky. Ja som sa s jednou aj rozprávala o tom, čo jej vadí a čo nie, a rešpektujem jej názor. :)
No a moja mamka toto neriešila, sama mala skvelé kamarátstvo s jej bývalým, rozišli sa po 7 rokoch a aj po 20 boli dobrí kamaráti. Takže mi verila, že je to len kamarátstvo a podporovala ma v tom. :)

REPLY

Páni, to je fakt dobrá zkušenost :) ! U mých ostatních bývalých je to tak, že ani jeden se o sebe nezajímáme, je to takové.. Ukončili jsme jednu kapitolu a konec.
Nikdy by mě nenapadlo je seznámit mezi sebou :D. Nebylo to divné?

REPLY

Děkuji za každý komentář :). Jste skvělí ♥

Ginger Jannie . 2017 Copyright. All rights reserved. Designed by Blogger Template | Free Blogger Templates